Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується шостий місяць поспіль. Очікувана стабілізація, яку прогнозували в червні учасники ринку, не відбулася. Про це на своїй сторінці у соціальні мережі Facebook написав економіст ФАО Андрій Ярмак.

За його словами, востаннє така тенденція спостерігалася в 2012 році. Навіть здешевлення кормів не перекрило втрат, які спричинило червневе зниження цін на молоко та його продовження в липні.

«Кумулятивне падіння УМІ протягом цього року було найрізкішим за останні п’ять років і сягало 40 відсотків», – говорить Ярмак.

Позитив лише в тому, що зниження сягнуло всього 1,5%. А це – найменше місячне зниження прибутковості в цьому році. У червні 2018 року професійні виробники молока заробляли на 18,7% менше, ніж в червні 2017 року. В той же час рівень прибутковості молочного виробництва був вищим, ніж в червні 2014 та 2015 років та нижчим, ніж середній за останні п’ять сезонів для червня на 5,2%.

«За півріччя виробники молока мали вже на 11,3% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків було менш відчутним – на 2,6%», – пояснив він.

Як правило, в липні УМІ незначно зростає. За останні шість років він лише одного разу в липні трішки знизився до червня.

«Цьогоріч імовірне ще одне падіння УМІ. Ми тісно інтегровані в світовий ринок, а тенденції на ньому в кінці червня та на початку липня стали досить негативними», – зазначив експерт.

Сподівання на краще майбутнє молочної галузі України, на його погляд, нам дають зрушення в кооперативному законодавстві.

Раніше повідомлялося, що закупівельна ціна на молоко в Україні сягнула дна.