Науково-дослідницький інститут сільського господарства Криму збирається відродити галузь бавовництва на анексованому півострові.

Перша дослідна ділянка бавовнику розташувалась у селі Укромне Сімферопольського району, повідомляє news.allcrimea.net.

Едем Сейтумеров, завідувач відділом водокористування, моніторингу та альтернативного водокористування НДІ, зазначає, що бавовники планують засіяти 10 тис. га площі Криму.

За його словами, фахівці інституту вже засіяли цією культурою 0,1 га дослідної ділянки. Спочатку бавовник розвивався слабко, проте зараз спеціалісти впевнені, що врожай буде.

Насіння для нових бавовняних полів фахівці привезли з російського Ставрополя — з Прикумської дослідної станції насінництва.

Але на заваді розвитку кримської бавовни може стати нестача води. Наприклад, для зрошення поля в 10 тис. га так званим дощовим методом потрібно 30 млн кубометрів води. А для поливу крапельним методом — 20 млн.

Однак, фахівці спростовують ці побоювання. Адже за кількістю опадів Крим можна порівняти зі Ставропольским краєм, тому спеціально виведені стійки до посухи сорти бавовни підходять для вирощування на півострові.

Слід зазначити, що бавовна для Криму — місцева рослина. Сіяти її на півострові почали це в кінці XVIII століття.

Активного розвитку бавовництво набуло в 20-х роках минулого століття. Після Другої Світової Війни розмах полів бавовнику досягав 50 тис. га.

Однак після будівництва Північно-Кримського каналу, сільське господарство півострову переключило увагу на інші культури.