Ціни на часник неприємно вразили українських фермерів з самого початку сезону. Рентабельність овоча цьогоріч під питанням, говорять виробники.

За інформацією «Інфо-Шувар», станом на 5 червня часник фермери продають по 18-20 грн/кг. Такий рівень цін фактично відповідає собівартості.

На оптових ринках цінники сягають 30-45 грн/кг, тоді як торік продавали вдвічі дорожче. Наприклад, на львівському «Шуварі» тільки за останній тиждень гуртова ціна впала в півтора рази.

Схожа ситуація на ринку «Нежданий» на Херсонщині. Там найдешевший часник продають по 20-25 грн/кг. За останній тиждень ціни впали на третину, а порівняно з минулим роком – теж вдвічі.

Фермери занепокоєні: маржинальність часнику нині як у пшениці. І думають, чи є сенс його вирощувати далі.

«При маржинальності часнику як у пшениці має сенс вирощувати пшеницю. Хоча зараз ціни падають і на пшеницю, і на сою, і на інші культури», — цитує одного із виробників Kurkul.com.

Нагадаємо, що останнім часом виробництво часнику в Україні зростає, і за прогнозами експертів, ця тенденція продовжиться. Тільки за останні три роки площі під часником в Україні потроїлися.

До вирощування часнику проявляють інтерес також великі агрокомпанії, включаючи культуру в свої сівозміни.

За оцінками практиків, рентабельність вирощування часнику в Україні зазвичай складає 50-100%. Аби ще збільшити свою вигоду, до основного виробництва можна додати переробку. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.