Серед усіх зернових культур в Україні найбільше заробляють на рисі та кукурудзі. Такими висновками на своїй сторінці в Facebook поділився Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, аналізуючи прибутковість вирощування культур за останні 5 років.

Зокрема, в середньому за 2013-2017 рр., рис приносив виробникам 7069 грн прибутку з розрахунку на гектар. Кукурудза, яка опинилась на другому місці, давала 3625 грн.

Трійку лідерів замикає гречка з показником 2627 грн/га.

Пшениця, яка неформально має статус головної культури в агросекторі, протягом п’яти років генерувала в середньому 2275 грн прибутку з гектара, що віднесло її на 4 місце в рейтингу.

Далі ідуть горох (2138 грн/га) та ячмінь (1619 грн/га).

Менше тисячі гривень прибутку на гектар аграрії отримували на вівсі, просі, житі та сорго. Але їх і сіють відносно небагато.

Мартинюк звертає увагу, що структура посівних площ під зерновими культурами теж вибудувалась відповідно показнику їх прибутковості.

На перший погляд, своїм життям, відірваним від економічної реальності, живе сегмент гречки, однак це пояснюється екстремальними стрибками рентабельності рік від року та відповідним збільшенням/скороченням посівних площ, пояснює він. До речі, середній рівень рентабельності цієї культури за 5 років перевищує 51%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.