Українські садівники стурбовані вельми малоактивними темпами збуту раннього яблука і невисокими цінами на нього, повідомляє EastFruit.

І це при тому, що сезон тільки набирає обертів. Зараз в продаж почали надходити перші великі партії цих фруктів.

Прогнозується, що на ціновий рівень негативно вплине великий урожай, який значно «перестрибне» торішній.

Як повідомляють учасники ринку, в 2018-му сезон продажів раннього яблука почався майже на два тижні раніше, ніж у минулому. Цьому сприяли кращі погодні умови. У 2017 в другій половині квітня на більшій частині України спостерігалися заморозки і снігопади, що вкрай негативно позначилося на обсягах виробництва яблука ранніх сортів, а також призвело до пізнішого початку сезону.

Крім прискореного дозрівання яблук нового врожаю, цей сезон має ще одну особливість – рекордні перехідні запаси «старого» яблука. Вийшло так, що на ринках України зустрілися старе й молоде яблуко.

На сьогодні основну пропозицію складають фрукти сортів «Ерлі Женева», «Папирівка» і «Білий налив». Ціни коливаються в межах 7-10 грн/кг залежно від сорту і калібру. За інформацією оптового ринку «Шувар», в минулому році сезон стартував у середині липня з ціни 10,50/кг.

Садівники відзначають, що в попередньому році перші партії яблук ранніх сортів їм вдавалося відправляти в середньому на третину дорожче, ніж сьогодні. Однак, незважаючи на це, попит вже встиг розчарувати виробників. За їхніми словами, це пов’язано як з досить великою пропозицією недорогих ягід, а також з тим, що в продаж все ще надходить торішнє яблуко.

Варто відзначити, що зростання пропозиції тільки підсилює побоювання садівників з приводу нового сезону. Фермери стверджують, що багатий урожай ранніх яблук буде тиснути на ціновий рівень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...