На Одещині позбавляються старих агрохімікатів, що зберігаються там ще з радянських часів — повідомляє agro-yug.com.ua.

Це понад 552 т прострочених хімічних засобів для обробки рослин. З урахуванням тари та площі забруднення — таких речовин в області накопичилось близько 1660 т, що займають 80 складських приміщень (лише 4 з яких збереглися в хорошому стані, 16 — у задовільному, а 60 — у непридатному для подальшого користування).

Зараз в Одеській області відбувається програма з охорони навколишнього середовища та захисту природних ресурсів, що передбачає знищення прострочених, тобто, небезпечних і непридатних для використання хімічних засобів для захисту рослин (ХЗЗР).

До того ж, стаття 55 Закону України «Про охорону земель» передбачає знищення або знешкодження небезпечних агрохімікатів за рахунок державних коштів.

Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський пояснив, що велика кількість прострочених ХЗЗР є занадто небезпечною для екології краю — питної води і, найголовніше, для здоров’я людей. Зокрема, саме такі забруднення сприяють частішому виникненню онкозахворювань.

Зараз чиновники готують документи на отримання державних коштів для утилізації ХЗЗР. Щоб запобігти ураження пестицидами та агрохімікатами, Держспоживслужба посилює контроль за використанням хімічних засобів захисту рослин та ввезенням їх на територію України.

Як ми писали раніше, по всій Україні у незадовільному стані зберігаються 8-11 тис. тонн непридатних пестицидів.