Три бойових побратими з Тернопільщини, повернувшись із зони бойових дій, узяли в обробіток землю, заснували малинове господарство та створили сільськогосподарський плодово-ягідний кооператив з символічною назвою «Друга хвиля–2017», повідомляє «Реально».

Перші 50 соток ягідника Андрій Юрків, Ігор Куцло та Олександр Бойко заклали у 2015 році. Тоді про жоден кооператив і мови не було. За відсутності досвіду хлопці обрали не надто вдалий сорт малини: вкладень він потребує багато, а от врожаєм не радує. Зараз його планують замінити. Поряд з першою ділянкою — минулорічна. Її площа складає більше гектара і сорт обрали для неї польський — «Полана». За словами Юрківа, ця малина родить ціле літо і аж до пізньої осені.

Усю інформацію щодо технології вирощування хлопці черпають з мережі Інтернет та з порад більш досвідчених колег.

Зі збутом на сьогоднішній день у кооперативу проблем немає — він налагодив постачання своєї продукції на заморозку до Тернополя. А от робочих рук, особливо під час збору урожаю, катастрофічно не вистачає. Ще більше ситуація загострюється восени, коли у односельців починається городній сезон.

Клопоту вистачало і на етапі створення кооперативу, говорить Юрків. Держава лише обіцяє підтримку, а на ділі хлопці не змогли навіть скористатися програмою відшкодування коштів за придбання вітчизняної сільгосптехніки. Просто через те, що в Україні не виготовляють техніку, яка б підійшла для їхнього господарства.

У фінансовому питанні хлопці також змогли викрутитися, щоб не брати дорогі кредити, позичивши гроші у знайомих та родичів. Проте, нарікають, що у сусідній Польщі такі ж господарства як їхнє можуть безперешкодно отримати грошову позику під 2–3% річних.

Попри багато розчарувань відмовлятися від своєї справи господарі і не думають. Навпаки, як повідомляє «Аграрна правда», сподіваються залучити до кооперативу ще кілька односільчан, які вирощують малину на своїх присадибних ділянках та розмірковують про купівлю сільгосптехніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...