Державне підприємство «Конярство України» за період з 2015 року недоотримало 63 млн грн чистого прибутку. А сума непродуктивних витрат склала 7,6 млн грн. Про це з посиланням на результати аудиту підприємства інформує «Економічна правда».

Зазначається, що тільки через реалізацію племінних коней та іншої продукції за заниженими цінами держпідприємство недоотримало 17 млн грн доходу. Ще 43 млн грн оплати за реалізовану продукцію було втрачено через неналежний рівень претензійно-позовної роботи та бухгалтерського обліку.

Чисельні порушення зафіксовані і в земельній сфері. Органи місцевої влади вилучають у конярів з постійного користування цілі земельні масиви.

Наприклад, у «Запорізького кінного заводу № 86» вилучили майже 2 тис. га сільгоспземлі. І хоча Верховний Суд визначив це це незаконним, землі вже не повернути.

Зараз філія ризикує втратити і решту 6 тис. га. На цих землях уже дозволили розробку проекту землеустрою комунальному підприємству «Зоря Сходу». Рішення оскаржують в судах. Проте якщо землі таки вилучать, підприємство не зможе утримувати понад 300 голів племінних коней, а це 15% від загального поголів’я.

Нині проти держпідприємства порушено справу про банкрутство. Один лише податковий борг «Конярства України» перевищує 18 млн грн.

Аудитори вважають, що врятує підприємство хіба що зняття державної заборони на проведення кінноспортивного тоталізатору, який було віднесено до грального бізнесу.

Водночас нагадаємо, що діяльністю ДП давно зацікавилась Генпрокуратура та Служба безпеки. Ще в 2016-му директора підприємства Дениса Птушка затримали на отриманні хабаря у $30 тис. за спробу незаконного виводу земельних масивів. Але це не єдина оборудка, говорять правоохоронці. Що фактично і послугувало приводом для проведення аудиту.