«Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) протягом 2015-17 рр. втратила додаткового доходу на 23 млрд грн. Причина цього — систематичне невиконання договорів реалізації зернових, свідчать дані державного аудиту.

Перевіряючі акцентують, що збитковість притаманна ДПЗКУ ще з часу її заснування. Контролювати діяльність має Міністерство аграрної політики та продовольства. Але цей контроль – незадовільний, пише «Українська правда» з посиланням на аудиторів.

Вони зазначають, що поряд з іншим державний зернотрейдер з 2012 року має зобов’язання перед китайською корпорацією ССЕС по постачанню зерна в країну — під державні гарантії ДПЗКУ отримала від Китайської Народної Республіки 12 млрд грн кредиту.

Тепер же всю суму кредиту та інших додаткових витрат доведеться сплачувати державі, адже зернова корпорація не може погасити її через неплатоспроможність.

Відповідно до укладеного договору, зернова корпорація щорічно має продавати ССЕС не менше 4 млн т зерна кукурудзи та інших зернових. Проте неефективні управлінські рішення посадових осіб корпорації та відмова ССЕС укладати контракти на таку поставку призвели до незабезпечення мінімального обсягу поставок.

При цьому у корпорації відсутній механізм дій у разі неприйняття ССЕС умов поставки зернових. А це може призвести до порушення питання щодо використання кредиту на суму близько 17 млрд грн, витрачених на придбання зернових, які поставили іншим контрагентам та пред’явлення вимоги з боку ССЕС негайно сплатити всю суму китайського кредиту.

Загалом причину кризового фінансового стану на підприємстві аудитори вбачають у частій зміні керівництва. Тільки з 2014-го змінилося 7 керівників ДПЗКУ. До речі, деякі з них — досі в розшуку, на інших чинили неодноразові замахи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.