Міський житель, що ніколи не мешкав у селі, придумав, як заробляти на очереті та соломі. Василь Чівільов будує з цих матеріалів енергоефективні будинки і вже заснував свою компанію — «Еко Панель», пише kfund-media.

Будинок збирається як конструктор із природних панелей. Поверхні стін заштукатурюються глиною, і після цього можна вже проводити комунікації та робити зовнішнє облицювання.

Проблем з сировиною для еко-панелей немає, говорить Чівільов. Є багато компаній, які заготовляють очерет, роблять з нього декоративні дахи і навіть експортують до Європи.

Деревини потрібно небагато — лише для виготовлення рам. Глина теж не в дефіциті.

Чівільов розповідає, що у створення бізнесу інвестував $10 тис. Переважно кошти пішли на створення сайту, рекламу, просування в соцмережах, участь у виставках, закупівлю обладнання та інструментів, поточні витрати. Інвестиції окупилися за чотири роки.

01 Min 30

На еко-будинки є попит, особливо він зріс з підвищенням тарифу на електроенергію та газ. Будинки з соломи та очерету енергоефективні, пояснює бізнесмен. Стіни з очерету товщиною 40 см захищають від холоду так само, як стіни з газобетону товщиною 90 см, або з цегли товщиною 4 м.

Причому застосовувати можна будь-яке опалення, навіть пічне. Адже штукатурка в 4-5 см добре захищає від вогню.

Споруджується такий будинок за 4-6 місяців. Найбільший із побудованих поки що має 480 кв. м. і використовується під еко-ферму, де під одним дахом і виробниче приміщення, і офіс, і кафе.