Вчений-хімік Тодд Штаклесс з коледжу Лангара у Ванкувері (Канада) разом з колегами розробляє біологічну суміш для видалення аміаку з органічних добрив, повідомляє видання The Western Produser.

Дослідники шукають шляхи відділення побічних продуктів з коров’ячого гною, щоб покращити якості цього добрива і мінімізувати його шкоду для навколишнього середовища.

Хіміки з Лангари працюють над проектом спільно з Muddy River Technologies — компанією, яка створює складні системи очистки води та стічних вод. На цей проект організація Ignite Council Ignite Award виділила $ 90 тис.

Дослідники шукають економічно ефективний спосіб запобігання деградації грунтів і забруднення води і повітря шляхом видалення фосфору, азоту та інших побічних продуктів з гною всіх сільськогосподарських тварин.

Проект передбачає видалення фосфатів з використанням електрохімічного процесу, аналогічного тому, який використовується в очищенні води.

Другий етап — використання біочисного вуглецевого фільтра для захоплення аміаку, який може виділятися у вигляді азоту. У кінцевому підсумку ці продукти можуть повернутися у землю в якості хімічного добрива.

«Аміак — цінний продукт, і він дійсно повертається в ґрунт, — запевняє Штаклесс. — В результаті чого буде зростати біомаса».

Видалення фосфору і азоту з гною особливо актуальні в долині Фрейзер (Британська Колумбія), де працюють 500 молочних ферм. Та ж проблема гостро стоїть і в Україні: великі тваринницькі ферми поширюють запах аміаку і забруднюють воду на багато кілометрів навколо себе.

В долині Фрейзер велика кількість фермерських відходів вже викликає екологічні і економічні проблеми. Фермерам не вистачає території, щоб позбутися їх, а розширюватись вони не можуть через обмеження, які викликані саме надлишком гною, пояснює вчений з Лангари Келлі Свейнсон.

Щорічно гноєм всіх ферм долини можна забити цілий футбольний стадіон по площі і 17-поверховий будинок по висоті.

До того ж, в деяких місцях долини грунт відчуває дефіцит азоту і фосфору, постачання імпортного фосфору скорочується, і знахідка вчених може стати ще і економічним рішенням цієї проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...