Виробник техніки «А3Тех-Україна» створив перший в країні «вогняний» культиватор, повідомляє AgroPortal.

12-рядний агрегат працює на зрідженому пропан-бутані. Полум’я виривається з форсунок і знищує бур’яни. Температура регулюється в межах 1100-1800 С°.

За словами розробників, ця вилка градусів враховує всі ймовірні кліматичні і природні умови: росу, вітер 6-8 м/с, мокрий грунт після опадів і густі бур’яни.

Під час руху культиватора полум’я торкається бур’яну і грунту лише на частку секунди, нагріваючи їх до 60-70°. Творці називають це піротехнічним потоком: бур’ян закипає зсередини, знищується його точка росту, він в’яне і дає розвиватися сільськогосподарській культурі.

«Ця машина розрахована не просто на креативного й сміливого, але ще і дуже грамотного агронома, — каже Марат Мінц, директор «А3Тех-Україна». — Кожне поле вимагає індивідуального режиму температур і швидкості».

Технологія заощадить аграріям, особливо, тим, хто займається органікою, до 80% витрат на ЗЗР, обіцяють новатори.

Нагадаємо, що нехімічна технологія культивації вогнем — flame weeding — не є унікальною. Так, наприклад, у середині 1950-х років Ральф Півонка і його син Майк розробили ручний пропановий факел для спалювання бур’янів на своїй сімейній фермі в Канзасі.

Red Dragon bed flamer для овочівництва

Пізніше вони створили компанію Flame Engineering, техніка якої вийшла на міжнародні ринки завдяки популярній лінійці продуктів Red Dragon. Фірма пропонує flamer’и різних модифікацій та потужностей для обробітку ґрунтів під різноманітні культури, а також санітарної обробки птахівничих ферм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.