Майже 98% органічної продукції вирощеної в Україні іде на експорт. За кордоном її ціна у п’ять разів вища, ніж в Україні. При цьому вітчизняні споживачі, які згідно з опитуваннями, хотіли б споживати органічне, такої можливості не мають. Про це розповів Віктор Щербачук, генеральний директор ТОВ «Ріттер Біо Агро» та ТОВ «Дедденс Агро», передає Gazeta.ua.

За його словами, попит на органічну продукцію є як в Україні, так і в світі. У цьому він переконався за п’ять років ведення органічного аграрного виробництва. Більше того, органічним виробникам цілком реально вийти на ту ж урожайність, що і неорганічним. Зараз, очолювані ним господарства дійшли до того, що пшениці збирають 5 т/га, кукурудзи — 7 т/га, льону — 2 т/га, вівса — 5-7 т/га. Найближчим часом хочуть вийти на урожайність цукрового буряка на рівні 50 т/га. Крім того, фермер переконався, що без хімії цілком успішно можна вирощувати також ягоди та бобові.

Проте виробники органічної продукції в України, порівняно з іноземними колегами, зовсім кинуті державою напризволяще. Щербачук наводить приклади з Німеччини, де на гектар органічного поля держава виділяє €400 дотацій та Китаю, де для ведення органічного виробництва виділили цілий острів та дають по $50 тис./га.

У той же час в Україні на початку своєї діяльності його агрофірмі довелося понести величезні збитки через те, що шкідники знищили весь урожай цукрового буряка. При цьому, звісно, жодної компенсації фермер не отримав.

Щербачук також наголосив, що в Україні є цілий Карпатський регіон, де вирощуються здебільшого екологічно чисті продукти, проте виробники роблять велику помилку, продаючи їх як звичайні продукти. Для збільшення прибутків та для подальшого розвитку їхнього бізнесу, він радить їм об’єднати зусилля.

Нагадаємо, середньостатистичний українець витрачає на органічну продукцію близько €3 на рік, тоді як середній показник на душу населення в Польщі становить €7 на рік. Обидва показники є нижчими за середній показник по Європі (€44) і середній по світу (€11).