За перший тиждень сезону 2018 року ціни на українські кавуни впали майже вдвічі. Більш того, нині вітчизняний кавун вже коштує в 2 рази дешевше, ніж на початку минулого сезону, повідомляє «Інфо-Шувар».

За даними моніторингу, виробники Харківщини пропонують кавун з поля по 2-3 грн/кг, тобто ціни вже наблизились до рівня собівартості. На найбільшому гуртовому ринку Західної України «Шувар» кавун пропонується в межах 5-6 грн/кг.

Як пояснюють фахівці, цьогоріч погода знов втрутилась в розвиток подій на ринку. Через аномально теплу весну та початок літа визрівання ягід на плантаціях Півдня прискорилося, відповідно, сезон баштанних стартував майже на 2 тижні раніше, ніж зазвичай.

Аналогічна ситуація спостерігалась і торік, проте в кінці червня 2017-го український кавун  таки був дорожчим.

«Стрімке падіння ціни пов’язане із збільшенням пропозиції в головному виробничому регіоні. Але гарна новина є в тому, що стрімке зниження ціни на український кавун вже створює передумови для початку його експорту», — коментує Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

В 2017 році Україна експортувала майже 17 тис. тонн кавунів. Більше не вдалося, бо через аномальну спеку в середині липня-серпня було втрачено значну частину пізнього врожаю.

В цьому році експортери сподіваються успішні результати.