У кінці 2018 року в Київській області з’явиться велика лабораторія аналізу і оцінки якості ґрунту та сільгосппродукції. Лабораторія працюватиме за міжнародними стандартами, і здійснюватиме аналіз по 15-20 основних показниках якості ґрунтів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відкриє лабораторію агроконсалтингова компанія AgriLab.

За словами Ярослава Бойко, СЕО компанії, в перший рік продуктивність лабораторії складе від 200 зразків ґрунту на добу, а вже через кілька років її наростять до тисячі зразків на добу, що дозволить за рік якісно дослідити більше 3 млн га ґрунтів.

Площа майбутньої лабораторії складе понад 2 тис. кв. м, а вартість обладнання — понад $2 млн.

За словами Бойка, зараз в Україні активізувався процес впровадження точного землеробства. І позитивною тенденцією є те, що до нього підключаються не тільки великі аграрні виробники, а й дрібні, і середні господарства. При цьому, українські аграрії сильно відстають від своїх зарубіжних колег, а кількість площ, на яких впроваджується правильне і системне точне землеробство поки досягає всього 5%.

Звісно, впровадження технологій точного землеробства потребує додаткових витрат від виробників, але, за словами Бойка, більшість з них окупається вже в перший рік. Також для досягнення максимального ефекту експерт радить впроваджувати інновації системно і комплексно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.