Фото: Biowatt

Маленькі біогазові комплекси будувати неефективно, вони дуже довго окупаються. Про це на конференції розповів Юрій Епштейн, директор компанії «Аккорд Лтд», пише propozitsiya.com.

«Установка на 100 КВт коштує €800 тис. Навіть цей тариф не стимулює інвесторів вкладати в нього гроші. Потужність повинна становити від 1 МВт», — говорить фахівець.

При цьому, за його словами, сировини для виробництва біогазу в Україні предостатньо. Відновлюють роботу цукрові заводи, а вони є джерелом жому. Це енергоємка сировина, яка дає можливість біогазовому виробництва працювати цілий рік.

Вихід жому на цукровому виробництві дуже високий – 80% від маси буряків. З тонни такої пресованої сировини можна отримати 100 куб. м біогазу.

Ризиком в даному випадку може стати дефіцит жому у разі недостатнього вирощування цукрових буряків. Тоді додатковим джерелом сировини може послужити сорго, вважає експерт.

Він також додав, що перероблений жом після біогазового виробництва можна безпечно використовувати як добриво. Або в якості кормової добавки.

Ще один варіант сировини — силосна кукурудза. Для забезпечення кукурудзою станції на 10 МВт доведеться посіяти приблизно 7 тис. га. Але тут варто врахувати особливі вимоги до зберігання сировини, а також те, що силосну кукурудзу на одному місці можна вирощувати тільки 3-4 роки.

Нагадаємо, за розрахунками фахівців, біогазова станція на 1 МВт генерує €1 млн прибутку в рік. Тобто — €90 тис. на місяць операційного доходу, або €3 тис. в день.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.