Південноафриканська Gourmet Grubb запропонувала ринку новий суперфуд — entomilk або молоко з комах.

«Ми вважаємо, що комахи — майбутнє у сфері суперпродуктів. Вони містять необхідні живильні речовини, є фантастичним джерелом білка, ще й екологічно чистим», — повідомляється на сайті компанії.

Entomilk компанія позиціонує як альтернативу звичному молоку. Але більш багату поживними речовинами, включаючи залізо, цинк, кальцій.

Щоб не пропонувати молоко в порошковій формі, Gourmet Grubb зробила з нього морозиво. Продукт має три аромати — арахісове масло, шоколад і чай.

Варто відзначити, що морозиво виглядає вельми привабливо. Його вартість компанія поки не уточнює, але це пов’язано з тим, що Gourmet Grubb тільки готується вийти на ринок.

І все ж, молоко з комах викликає кілька питань. Раніше спроби їх подоїти вже були. Тоді «молоко» пробували отримувати від тарганів виду Diploptera punctata, єдиних, які вигодовують своїх «малят» субстанцією, дійсно схожою на молоко.

У 2016-му провели дослідження, в ході якого з’ясували, що тарганяче молоко містить утричі більше енергії в порівнянні з коров’ячим, наприклад. Але безпека його під питанням. Вчені тоді не знайшли доказів, що цю субстанцію може без шкоди для свого здоров’я споживати людина.

Та й доїння тарганів викликало деякі складності. Вчені змогли придумати, як відібрати «молоко» без шкоди для комахи, але щоб націдити 100 грамів рідини, довелося «доїти» сотні тарганів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...