Сума боргу Полтавського комбінату хлібопродуктів перед більш як півсотнею підприємств на сьогоднішній день складає 44 млн грн, повідомляє «Полтавщина».

Щоб розрахуватися з боргами, підприємству необхідно відновити свою роботу та отримати зерно на зберігання та переробку.

Для того, щоб підприємства, перед якими комбінат заборгував, погодилися знову здати своє зерно на КХП, керівництво запропонувало зробити знижки: 50% зможуть забрати за рахунок боргу ті підприємства, які здадуть зерно на зберігання, та 30% — ті, хто віддасть зерно для переробки на борошно.

За словами Олега Старих, директора КХП, найважливіше, щоб на цю угоду погодилися найбільші інвестори, такі як «Аграрний фонд» (йому КХП заборгував 11 млн грн) та «Полтавський хлібопекарський комплекс», більше відомий як «Кулиничі» (перед ним борг — 15,2 млн грн).

Якщо це станеться, комбінат продовжить роботу, і за три роки зможе розрахуватися з усіма боргами. Якщо ні — стане банкрутом.

Раніше повідомлялося, що «Кулиничі» можуть приватизувати Полтавський КХП. На рахунок цього новий керівник говорить, що комбінат є стратегічно важливим і тому має залишатися у власності держави. Більше того, він вважає, що борг перед «Кулиничами» на 70% може бути «намальованим».

Нагадаємо, Полтавський КХП відновив роботу і з 24 липня почне приймати зерно. Це сталося після більше як трьохмісячного простою у результаті того, що попередній керівник, здійснивши крадіжку на 25 млн грн, зник. На рахунки комбінату було накладено арешт, газ, воду та світло вимкнено. Обладнання вийшло з ладу, а продукція стала непридатною: частина з неї виявилася зараженою шкідниками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.