Представники 20 організацій різного спрямування, що підтримують скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, створили першу в Україні Громадську коаліцію на підтримку цього питання, повідомляє «Економічна правда».

До неї увійшли як громадські діячі, так і працівники аграрної, банківської сфери, правозахисники, економісти, політики та журналісти.

Представники Громадської коаліції підписали Меморандум, у якому зазначені чотирнадцять причин для негайного скасування мораторію. Коаліція вимагає це зробити з 1 січня 2019 року.

Крім того, зазначений документ вимагає, щоб представники влади, зокрема Президент, також визначилися щодо цього питання та оприлюднили свою позицію публічно. Від прем’єр-міністра вимагається винести проект закону про обіг земель на розгляд Верховної ради. Відповідно, народних депутатів просять ухвалити закон.

Ще одна вимога стосується уповноваженого Верховної Ради із захисту прав людини. На думку громадської коаліції, разом з народними депутатами він має звернутися до Конституційного суду з поданням, щоб визнати, що мораторій порушує конституційні права українців.

Свій підпис під меморандумом можуть поставити як інші організації, так і народні депутати. Він відкритий до підписання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...