Незважаючи на оптимістичні очікування IFC щодо виробництва молока в Україні до 2030 року, воно буде скорочуватися. Таку думку в своєму блозі на «Інфагро» висловила Ольга Козак, фахівець з Інституту аграрної економіки.

«Для молочних економістів нашої країни зменшення виробництва молока в довгостроковій перспективі очевидне, — зазначає вона. — Основними причинами є спад виробництва в господарствах населення і низькі темпи приросту в великотоварних підприємствах, хоча рівень концентрації і спеціалізації їх постійно зростає».

Фахівець зазначає, що ферми з поголів’ям 500 корів і більше зараз тримають 43,5% від загальної чисельності поголів’я у сільськогосподарських підприємствах та виробляють 65% молока.

За період з 2010 року ця група господарств наростила виробництво молока на 53%. Економічна ефективність молочного скотарства в них стабільно висока. Втім, обсяги виробництва молока становлять лише 15,2% від внутрішньої потреби.

Однак, незважаючи на прогноз скорочення виробництва молока в Україні, дефіциту не буде. Позначиться зменшення чисельності населення й скорочення рівня споживання молока і молочних продуктів протягом кризового періоду останніх трьох років, пояснює експерт.

При цьому у всьому світі споживання молока зростає. І ця тенденція буде продовжуватися. Це обумовлено не тільки зростанням населення, але й підвищенням рівня споживання молока і молочних продуктів завдяки зростанню добробуту і інвестицій у розвиток молочної галузі та продуктів, пояснює Козак.

Очікується, що виробництво молока в 2030 році складе 1168 млн тонн. Попит на молоко буде покриватися великим виробництвом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.