Лізинг є дієвим інвестиційним механізмом. Проте в Україні, враховуючи законодавчі та податкові колізії, він перетворився в звичайну «розстрочку». Ще й дорожчу за кредит. Про це з посиланням на Олега Радіоненко, директора лізингової компанії «Атон ХХІ», повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Якщо раніше на ринку лізингу працювало більш як 200 компаній, то після ліцензування їх лишилось 90, розповідає фахівець.

Вартість лізингових договорів оцінюється в 10 млрд грн. В тому числі приблизно 5 млрд грн — це угоди в сегменті АПК.

Фактично, констатує Радіоненко, цих грошей вистачить на 30 комбайнів.

«Ринок лізингу звужується. Оптимізму не додає й те, що банківський сектор фактично не кредитує лізингові договори. А раніше цей показник сягав 90%», — говорить він.

Натомість банки стали охочіше давати кредити малим і середнім виробникам. Переважно це стосується аграріїв, які обробляють від 2000 га землі та прагнуть вийти на експортні ринки. Такі компанії можуть взяти кредит навіть під 5-7% річних.

До того ж, можна використати механізми здешевлення кредитів, говорить Дмитро Барабан із «Кредобанку». Це валютна виручка, державні компенсації та спеціальні угоди з дилером, який може частково компенсувати аграрію відсотки за кредитом — від 3 до 5%.

Окрім того, в Україні спостерігається розвиток ще одного інструменту – аграрних розписок. Лише у 2018-му їх видали на 2 млрд грн, а загалом з початку дії — на 3,5 млрд грн.