Європейський союз виробляє у 6 разів менше сої, ніж йому необхідно. Спираючись на дані IndexMundi, фахівці Асоціації «Дунай соя» стверджують, що річна потреба ЄС у сої становить 16,5 млн т, тоді як внутрішнє виробництво цієї культури у 2017 році забезпечило лише 2,7 млн т. Цей факт зробив Європу імпортозалежною, зокрема, від поставок сої з країн Америки, повідомляє Agravery.com.

Як повідомив Матіас Крьон, президент Асоціації «Дунай Соя», згідно з інформацією UN Comtrade, минулого року країни Південної та Північної Америки імпортували до ЄС близько 12,5 млн т сої, що становить 91% її загального імпорту до ЄС. Через це Асоціація узяла на себе відповідальність за розробку протеїнової стратегії для Європи.

Стратегія передбачає кілька кроків для вирішення «протеїнової» проблеми, які необхідно застосовувати у комплексі.

Перше за все, фахівці Асоціації пропонують перейти на імпорт не-ГМО сої належної якості з регіонів, де суворо контролюється та перевіряється екологічність її виробництва. По-друге, Європа має наростити власне виробництво зернобобових. Потенціал для цього мають, перш за все, країни Західної Європи. До того ж, вони можуть це зробити завдяки перевагам урожайності сівозмін, не скорочуючи посіви зернових та олійних культур.

З іншого боку, країнам ЄС варто переглянути ефективність використання існуючих та знайти нові джерела протеїну.

«Наприклад, у якості корму для тварин можна використовувати більше агро-харчових залишків. Зокрема, це може бути ріпаковий чи соняшниковий шрот», — говорить Крьон.

Не менш важливим, на думку фахівців Асоціації, стане перехід жителів Європи на більш здорове та екологічне харчування, яке більшою мірою буде базуватися на споживанні рослинного білка.

За словами Крьона, діючи в рамках окресленої стратегії Європі цілком реалістично до 2030 року скоротити імпорт сої з країн Америки з пікового рівня у 40 млн т, зафіксованого у 2003–2008 рр., вдвічі.

Протеїнова стратегія для Європи розроблена Асоціацією «Дунай Соя» з урахуванням положень Декларації Європейської сої та Декларації Дунайської сої, яку у 2015 році в тому числі підписала і Україна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...