При створенні рослинницького підприємства, яке займатиметься вирощуванням пшениці та ячменю, 79% інвестицій піде на закупівлю сільгосптехніки. Про це свідчать розрахунки аналітичної компанії Pro-Consulting.

Ще 33% складуть затрати на оренду землі. Витрати на проведення першої посівної складуть 12% від загального обсягу вкладень, а решта 6% підуть на інші поточні витрати.

Фахівці виходили з того, що площа оброблюваних земель складе 1200 га. А реалізація продукції стартує на другий рік, після збору першого врожаю.

В Pro-Consulting зазначають, що найкраще з урахуванням природно-кліматичних умов виробництво ранніх зернових розташовувати в Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Харківській і Сумській областях.

Основний зернове підприємство отримуватиме від реалізації безпосередньо пшениці та ячменю — 73%. Решту приноситимуть продажі тюкованої по 20 кг соломи.

Враховуючи зростання у світі попиту на пшеницю та ячмінь, підприємство точно вестиме прибуткову діяльність в довгостроковій перспективі, додають аналітики.  

Зазначимо, що торік світове виробництво пшениці зросло на 2,15% і перевищило 751 млн т. Переважно цей приріст забезпечує Австралія, Аргентина, США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.