650x434

В Україні почали продавати готові сади «під ключ». І їх купують навіть без особливої реклами. Про це розповів Павло Тулба, президент кооперативу «Горіх Причорномор’я», що на Одещині. 

Сам кооператив має 150 га змішаних горіхових садів, де вирощують волоські горіхи та фундук, і згодом планує отримати органічний сертифікат.

Ще на 5 га вирощують шипшину. В неї від посадки майже нічого не вкладали, розповідає Тулба. Але розраховують, що і цей проект буде ефективним. В крайньому разі, ринок збуту є, ціни теж тішать. Ті ж поляки готові викупити весь урожай по €2 за кілограм.

Кооператив розробив ще один проект, який передбачає просту модель роботи з інвестором. «Ми продаємо йому земельну ділянку, на якій за 4 роки висаджуємо для нього сад. За гроші інвестора купуємо систему зрошення, стовпчики, організовуємо охорону, — цитує Тулбу growhow.in.ua — Наш прибуток регламентується договором».

Торік кооператив продав  15 гектарів такого саду «під ключ» по $15тис./га.

«В цьому році підняли ціну до $25тис. І все одно продається!», — говорить садівник.

За його словами, такий підхід вирішує купу проблем. Ви і отримуєте інвестора, і засоби для майбутнього розширення.

Нагадаємо, нині в Україні засаджено горіхами близько 5 тис. га. З них лише п’ята частина ввійшла в плодоношення. Урожаю горіхів доводиться чекати досить довго — 8-10 років.