Компанія «Фіно Верде», що входить в іспанську групу ABM Holding, розраховує окупити €5,5 млн, інвестованих в український проект, в найближчі 5 років. Про це розповів Хосе Луїс Абеянеда Мартінез, співвласник української компанії і гендиректор ABM Holding, пише «Інтерфакс-Україна».

Виробничі потужності «Фіно Верде» розташовані в с. Макарів Київської області. Зазначену суму компанія інвестувала в будівництво переробного заводу та нарощування виробництва салату.

Потужність заводу становить 1 т/год. Але є можливість збільшити цю продуктивність ще на 1,5 т/год. Крім салатних ліній, тут є лінії з нарізки цибулі, моркви, миття та сушіння томату.

Зараз підприємство є офіційним постачальником салатів і овочів для закладів McDonald’s в Україні. Туди постачається 80% вирощеного, ще 20% — місцевим мережам.

Найближчим часом подальші інвестиції у виробництво не передбачені, планується окупити раніше вкладені кошти.

«Збільшувати виробництво будемо поступово, відповідно з очікуванням щорічного зростання ринку на 15-20%, — розповідає Мартінез. — Через 5 років запустимо другу лінію за €1-1,5 млн, в залежності від того, як підуть продажі». Можливо тоді компанія розгляне інвестицію в €3 млн.

До речі, за оцінками виробників, вітчизняний ринок салатів і зелені далекий від насичення. На нинішній час попит закритий на 15%, решта — це імпортна продукція.