Українським виробникам органічної продукції найперспективніше буде зосередитися на вирощуванні органічних фруктів, ягід та горіхів. Вони є традиційними для нашого ринку, проте дуже популярні на світових ринках, повідомляють в асоціації “Укрсадпром”.

До того ж, згідно з повідомленням, в Україні досі не задіяні понад 7 млн га екологічно чистих земель, придатних саме для виробництва органічної продукції.

У світі зараз фіксується стрімке зростання органічного садівництва. Загальна площа багаторічних насаджень оцінюється в понад 4,5 млн га. В Україні також прослідковується цей тренд. На сьогоднішній день багаторічні насадження тут займають площу понад 5 тис. га. З них зернятковими та кісточковими засаджено половину площі — 2,5 тис. га, ягодами — 630 га, різного роду горіхами — 380 га.

Разом з цим розвивається і експорт української органічної продукції. Найбільшими покупцями наших яблук, свіжих та заморожених ягід, концентрату яблучного соку стали країни ЄС.

Нагадаємо, середньостатистичний українець витрачає близько €3 на рік на органічну продукцію. Це один з найнижчих показників у світі і більше як удвічі менший показник від польського, який становить €7 на рік на одну людину і теж вважається дуже низьким.