Media 696x439

Фермери степової частини Криму, рятуючись від посухи, почали бурити свердловини. Це може покликати за собою засолення (мінералізацію) ґрунтових вод, повідомляють «Новости Крыма».

У свою чергу підконтрольна Росії влада півострова заявила, що буріння свердловин без дозволу буде зупинено, а подача води буде здійснюватися по годинах по всі території Криму.

Місцеві бджолярі також постраждали від посухи, передає «Крым.Реалии». Прохор Буркальцев, глава ТОВ «Бджолоферма сім’ї Буркальцевих» озвучив невтішний прогноз. За його словами, в цьому році в Криму тільки щасливчики зможуть зробити дві відкачки меду. Іншим варто розраховувати максимум на півтори. При цьому минулий рік був досить хорошим — три з половиною відкачки.

З 2 червня на території півострова через посуху оголошено надзвичайну ситуацію. Кримські сільгоспвиробники зазнали збитків, які оцінюються більш ніж в 1 млрд рублів або приблизно $16 млн.

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставку води на півострів було припинено.