Сільгоспвиробники вважають, що дотація за кожну голову худоби, запропонована урядом, є непрозорою та неефективною. Про це зокрема заявили аграрії Красноградського району Харківської області під час зустрічі з Анатолієм Гіршфельдом, виконавчим директором Національного комітету з промислового розвитку, сказано у сюжеті «СігмаТВ».

«У тваринництві має бути дотація на виготовлений або проданий літр молока, а не на корову чи теля. Це неефективно. Молоковоз приїжджає кожного дня, забирає молоко, а нам говорить, що розрахується лише тоді, коли продасть молоко, отримає гроші, вирішить свої проблеми, а тоді уже перерахує виробникові. А ми ж несемо затрати: і техніку маємо, яку потрібно обслуговувати, і тримаємо штат людей», — говорить одна з учасниць зустрічі.

До того ж, за словами аграріїв, Міністерство аграрної політики та продовольства не публікує інформації, хто саме отримує цю допомогу та на яку суму.

Нагадаємо, інформацію про стимули для розвитку тваринництва від уряду Гройсмана було розкритиковано і названо популістськими через то, що запропонованої допомоги у 125 грн/місяць не вистачить навіть на підстилку для однієї голови ВРХ. Виходячи з наданої міністерством офіційної інформації, виявилося, що сума на одну голову ВРХ є навіть меншою та становить 62,7 грн.