Закупівельна ціна на молоко в Україні в поточному календарному році досягла дна. Такими висновками поділилися аналітики «Інфагро».

У той же час, видання відзначає, що в цілому сировинний ринок в поточному місяці збалансувався. Ціни на фермерське молоко перестали падати, а останній перегляд вартості молока від населення проводився на початку червня.

Очікується, що за підсумками місяця середня ціна сирого молока від промислових виробників буде на рівні 8,2-8,4 грн/кг. Сьогодні купують по 8,27 грн з розкидом від 7,6 до 9 грн залежно від регіону, якості та обсягу сировини.

У населення молоко скуповують по 4 грн. Цей показник тягне загальний показник виробництва вниз, нівелюючи зростання в сегменті сільгосппідприємств, причому зростання чимале, кажуть експерти.

Максим Фастєєв, аналітик молочного ринку, зазначає на своєму Facebook, що порівняно з минулим роком молоко у професійних виробників закуповують на 10% дорожче. А ось населення «скотилося» до рівня минулого року. Причин кілька: і знецінення білку, і перехід великих переробників на більш якісну сировину тощо.

До речі, за даними Держстату, з початку року в Україні вироблено 3,9 млн тонн молока — на 1,3% менше порівняно з аналогічним періодом 2017-го. В тому числі, господарства населення скоротили виробництво на 3%, а підприємства збільшили на 2,6%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.