Середньостатистичний українець споживає в рік 19-20 кг свинини. Для порівняння, у розвинених країнах Європейського союзу (Австрія, Чехія, Франція, Данія) цей показник становить 40 кг. Про це в інтерв’ю ГолосUA розповів Артур Лоза, голова Асоціації свинарів України (АСУ).

«Тобто, ми споживаємо вдвічі менше, ніж звичайні європейські країни. Хоча вважаємо себе країною свинофільною, де люди традиційно споживають багато свинини», — говорить Лоза.

Причиною відносно невисокого споживання експерт називає низьку купівельну спроможність.

«Не всі можуть купити. Свинина в Україні зараз знаходиться в категорії делікатесного продукту», — додає Лоза.

Голова АСУ розповідає: якщо раніше в Україні налічувалося 21 млн голів свиней, то зараз — трохи більше 6 млн, тобто в 3,5 рази менше. В останні роки повністю зникло племінне свинарство, тварин для розведення доводиться завозити з-за кордону.

Та й не тільки для розведення. Україна активно нарощує імпорт охолодженої і мороженої свинини для споживання. До прикладу, за січень-травень 2018-го імпортовано 5200 тонн м’яса проти 1900 тонн за аналогічний період минулого року. Закупівлі здійснюються навіть у Бельгії та Нідерландах, причому європейська свинина обходиться українцям дешевше, ніж своя.