Інтенсивність приватних господарств в Україні вища, ніж аграрних підприємств, заявив Олександр Шкурла, експерт з бізнес-середовища і земельної реформи Стратегічної групи радників з підтримки українських реформ — SAGSUR, у своєму блозі виданню «Економічна правда».

За його словами, населення України на своїх присадибних ділянках обробляє близько 8,3 млн га сільськогосподарських земель, що відповідає 30,2% всіх сільгоспземель країни. При цьому в 2017 році населення виготовило 43,7% всієї аграрної продукції.

По урожайності плодових і ягідних культур у 2017 році приватні господарства випередили сільськогосподарські підприємства на 79,4%, по винограду — на 60%.

Шкурла вважає, що причиною цьому є мораторій на продаж земель сільгосппризначення, адже, обробляючи свою власну землю, підприємства були б впевнені в завтрашньому дні і зацікавлені інвестувати в землю. У тому числі, роблячи ставку на виробництво органічної продукції, яка у всьому світі цінується значно вище, ніж звичайна аграрна продукція.

Експерт стверджує, що впровадження приватної власності на землю підштовхнуло б українських аграріїв до переходу на органічне виробництво.

За його словами, фахівці Міністерства аграрної політики і продовольства, спираючись на дані про врожайність культур в країнах світу з відкритим ринком землі і в Україні, підрахували, що наша країна щорічно недоотримує $3,3 млрд через відсутність вільного ринку сільгоспземель.