Бджолярі Іванівського району Херсонської області здійснили першу у цьому сезоні викачку квіткового травневого меду. Урожайність з вулика на 18-20 рамок становить 12-15 кг, повідомляє «СтепНьюз».

За словами пасічників, попри те, що медоноси цього року квітли дуже рясно, нектару вони не виділяли. Тому отриманий показник урожайності є доволі низьким, хоча у порівнянні з минулим роком, вона збільшилася майже вдвічі.

Для порівняння, у 2017 році Олексій Цемашко, член товариства бджолярів в Іванівському районі, повідомив, що урожайність з першої викачки меду становила 7-8 кг з вулика на 24 рамки. Минулого року на урожайність неабияк вплинули погодні умови: через холодну і затяжну весна рослини не виділяли нектару. До того ж, холодна погода зіпсувала і медозбірний сезон для бджіл.

Попри те, що бджолярі сподіваються отримати кращій урожай з більш пізніх медоносів, зокрема, таких як соняшник та гірчиця, ситуація з медом по Україні в цілому залишається неоднозначною.

Як повідомлялося раніше, через обробіток полів агрохімічними препаратами відбулася масова загибель бджіл майже по усіх регіонах України: лише у Сумській області цьогоріч загинуло більше бджолосімей, ніж за 2017 рік по усій Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.