4960570 Original 1 696x454

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) запустила в Україні проект «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії». Його мета — подвоїти виробництво молока в Україні до 2030 року, інформує Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Програма сприятиме модернізації молочної галузі та допоможе наростити обсяги експорту продукції. Зокрема, вона спрямована на підтримку розвитку кооперативів й запровадження дрібними аграріями сталих й екологічних методів виробництва сільгосппродукції, що відповідатимуть міжнародним вимогам.

IFC вважає, що Україна цілком може виробляти 20 млн т молока.

«Україна здатна трансформуватися в виробника високоякісного молока при низькій собівартості виробництва. Наші консультативні програми сприяють залученню в сектор відповідної експертизи, вмінь та технологій, і, як наслідок, допоможуть стати глобальним гравцем у виробництві молочної продукції», – зазначив Джексон Пеллмар, голова регіонального офісу IFC в Україні, Молдові та Білорусі.

Андрій Редько, фінансовий консультант програми IFC в регіоні ECA&EMENA додав, що сьогодні Україна переробляє лише 40% наявного молока за високих виробничих затрат.

За його словами, нараховуючи 2,2 млн корів, валове виробництво молока перебуває на рівні 10 млн т. Отже, переробна галузь теж має вийти на новий етап розвитку.

Нині в Україні працює 440 переробних заводів. Вони дають 0,5 млн т продукту: сир, масло, сухе молоко, згущене молоко. Для порівняння, в Нідерландах валове виробництво молока складає 14 млн т, на переробку вирушає 99% сировини, а 52 великі переробні заводи надають кінцевого продукту втричі більше – 1,5 млн т (сир, масло, сухе молоко, згущене молоко).

Нагадаємо, раніше в Держпродспоживслужбі спростували інформацію про те, що українці п’ють радіоактивне молоко.