Інститут зрошуваного землеробства НААН України (Херсон) уклав нові контракти з двома турецькими компаніями з провінції Конья, повідомляє херсонський «Новий день».

Відповідно до підписаних контрактів, турецькі партнери отримають у вересні 90 тонн елітного насіння херсонського сорту «Марія» селекції Інституту зрошувального землеробства НААН за цінами, які складуться на час поставки. При цьому Інститут делегує турецьким партнерам статус сортовипробувача, а натомість одержуватиме авторську винагороду (роялті).

Співпраця Інституту з турками почалася кілька років тому, коли турецька компанія «Семиланне Сід» відібрала 5 сортів з різних регіонів України для випробування в Туреччині. Сорт «Марія» по врожайності, якості зерна, стійкості до посухи, шкідників та хвороб виявився оптимальним для турецьких кліматичних умов та виробничих реалій. В результаті «Семиланне Сід» придбала в Інституті перші 20 тонн насіння на суму 0,5 млн грн. За продаж пшениці української селекції в Турецьку Республіку Інститут отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року».

Раїса Вожегова, директор Інституту зрошуваного землеробства, член-кореспондент НААН України повідомила, що відправлені в минулому році насіння дали урожай в 8-10 центнерів з гектара, що для грунтів і кліматичних умов Туреччини — дуже хороший результат.

На «Марії» інтерес турків до української селекції не закінчился: на черзі пшениця сортів «Херсонська-99», «Бургунка» і «Кошова».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.