O Business Risks Facebook 696x348

Посіви та врожаї страхує лише 15% аграріїв, а сільгосптехніку – третина. Про це свідчать результати опитування сільськогосподарських підприємств Українським клубом аграрного бізнесу.

Опитування з’ясувало, що більшість агровиробників не звертається до послуг страхування власних посівів та врожаїв.  

Водночас, нагадаємо, що у 2017 році вперше, починаючи з 2011-го, зросла кількість укладених договорів страхування в агросекторі. Приріст склав 21%. При цьому обсяг зібраних страхових премій у гривні зростає вже третій рік поспіль. Зокрема, у минулому році він збільшився на 30% та склав 204 млн грн.

Отже, опитування показало, що 85% сільськогосподарських підприємств нехтують таким видом послуг. І лише 15% фермерів є прихильниками страхування. З них 73% повідомили про виплату частки компенсації. Респонденти зазначили, що їм покривають 20-60% втрат (залежно від виду страхування).

Убезпечують своїх польових «коней» 33% сільгоспвиробників. З них 49% надали інформацію стосовно відсотка застрахованої паркотехніки. З цього числа стовідсотково страхують наявні сільгоспмашини 29% аграріїв, одинадцять відсотків – більшу половину наявного парку техніки (65-80%), 11% з опитаних відповіли, що страхують 50% техніки, яка є в наявності. Решта 49% респондентів частково використовують послугу на сільськогосподарському підприємстві – від 40 до 2%.

Опитування допомогло з’ясувати, що сільгоспвиробники убезпечують лише новопридбану техніку, бо це допомагає мінімізувати ризики несправності або крадіжки. Наразі такі послуги лише починають знаходити прихильників. У майбутньому їм прогнозують неабиякий попит, а ринку – стрімкий ріст.