Sprayer1 2017 696x398

У Кілійському районі Одеської області внаслідок грубих порушень регламенту обробки посівів пестицидами сільськогосподарський виробничий кооператив «Маяк» знищив 950 гектарів свого врожаю, передає «Голос України».

Оскільки недбалість підприємства також завдала шкоди ряду домашніх господарств, для розгляду інциденту створена спеціальна комісія. В комісію увійшли представники  Кілійської міськради, райдержадміністрації, правоохоронних органів, а також профільні фахівці.

Як повідомляється, комісія розгляне скарги мешканців, які звернулися за допомогою, оцінить збитки, а також проконтролює, щоб винні були покарані.

Зазначимо, що порушення технології вирощування рослин, які пов’язані з використанням пестицидів, можуть підпадати під статтю 83 КУпАП (Порушення правил застосування, зберігання, транспортування, знешкодження, ліквідації та захоронення пестицидів і агрохімікатів, токсичних хімічних речовин та інших препаратів) або статтю 236 ККУ (Порушення правил екологічної безпеки). У першому випадку йдеться про дисциплінарну та адміністративну відповідальність, у другому – про цивільно-правову або кримінальну.

Найчастіше надходять повідомлення про масове отруєння пестицидами бджіл; останнє — про інцидент на Сумщині.

З Чернівецької області навесні повідомляли про отруєння 120 кролів, бджіл і риби. З Івано-Франківщини повідомлялося про отруєння пестицидами 11 корів і їх господині.

При цьому за даними управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби, ринок фальсифікованих засобів захисту рослин в Україні становить 20-30%, а в роздрібній торгівлі цей показник досягає 50%.