Цього літа ягоди обходяться українцям на 20-30% дешевше, ніж торік. До такого висновку прийшли в «Інфо-Шувар», аналізуючи результати щоденного моніторингу.

Свою лепту в зниження цін внесло те, що врожай цьогоріч дозрів на 2 тижні раніше — завдяки теплій весні. Також спостерігається суттєве зростання виробництва основних видів ягід. 

Найбільш суттєво подешевшала черешня. Нині на гуртових ринках її пропонують по 15-28 грн/кг, а це на третину менше, ніж торік.

Аналогічна тенденція спостерігається по вишні. Вона за рік подешевшала на 23% і зараз гуртом пропонується по 18-28 грн/кг.

Стартові ціни на чорницю поки що всокі. Але в минулому сезоні продажі цієї ягоди стартували аж в кінці червня. Тоді чорниця коштувала майже на 40% дешевше, ніж пропонується зараз на початку червня. Останні дні ціни на неї коливаються в діапазоні 65-100 грн/кг.

От от сезон по смородині стартував не на два, а аж на три тижні раніше. Порівняно з торішніми ціни майже не змінились, ягода зараз коштує 28-33 грн/кг.

На противагу цьому суниця на гуртових ринках пропонується по 24-40 грн/кг, тобто майже на 7% дорожче, ніж в аналогічний період 2017 року.

До слова, як підрахували в асоціації «Ягідництво України», найбільше серед сезонних ягід українці їдять саме суниці. Її скрізь багато вирощується – так склалось історично.