Сільгоспвиробники Луцького, Локачинського та Рожищенського районів Волинської області, що спеціалізуються на вирощуванні картоплі, днями провели зустріч, під час якої дійшли згоди у необхідності об’єднатися у перший в Україні сільськогосподарський обслуговуючий кооператив виробників картоплі. Про це йдеться на сторінці Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА у Facebook.

Під час зустрічі майбутні члени кооперативу обговорили не лише стратегічні напрямки діяльності кооперативу, але й шляхи залучення інвестицій, а запрошені експерти з юридичних, технічних питань та бізнес-планування узялися за розробку статутних документів, визначення правил внутрішньогосподарської діяльності кооперативу та його бізнес-плану.

Вирішено, що кооператив працюватиме під єдиним брендом — «Волинська картопля».
Головою ініціативної групи зі створенню кооперативу обрано Анатолія Аршуліка, представника фермерського господарства «ЕкоТур».

У результаті зустрічі сільгоспвиробники підписали угоду про співпрацю у створенні кооперативу між Волинською обласною аграрною дорадчою службою та ініціативною групою сільгоспвиробників, які вирощують картоплю.

Раніше схожим питанням задалась «ВІМАЛ». Торік вона ініціювала створення кооперативу з поглибленої переробки картоплі. Планується, що він вироблятиме продукти з високою доданою вартістю для експорту: крохмаль, протеїн, харчові волокна і добрива. Долучитися до кооперативу можуть як виробники картоплі, так і її переробними.

Як свідчать підрахунки, за рахунок кооперативу фермери зможуть збільшити свій дохід утричі: з $600 до $2 тис. в розрахунку на 1 га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...