Науковці оцінюють збитки від неотримання сільськогосподарської продукції через деградацію ґрунтів в Україні у $5 млрд. Про це Олег Нів’євський, викладач Київської школи економіки та експерт Світового банку, пише в своєму блозі на «Суспільному кореспонденті».

Нині площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 6,5 млн гектарів (20% ріллі). Щороку через ерозію втрачаємо майже 300-600 мільйонів тонн ґрунту.

За словами експерта, орендарі інтенсивно виснажують найродючіші землі. Додає біди й водна ерозія. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які зазнали її впливу, становить 13,3 млн га (32%), гумусовий горизонт втратили 68 тис. га. Від вітрової ерозії потерпають понад 6 млн га земель, від пилових бурь – до 20 млн га.

«Близько третини світових запасів чорноземів знаходиться в Україні. Земельний фонд нашої держави складає 60,3 млн га. Це близько 6% території Європи. Немало, правда? Та чи відповідально ми ними користуємося? Зауважу, що площа сільськогосподарських земель становить 42,7 млн га. Це – 70% площі України. З них площа ріллі – 32,5 млн га (78,4% усіх с/г угідь)», – проінформував він.

Також додав, що стан чорноземів визначає вміст гумусу (органіки). Лідерами за його вмістом є Кіровоградська (4,11%), Харківська (4,10%), Луганська (3,91%), Дніпропетровська (3,77%), Одеська (3,77%) області згідно з даними «Держґрунтохорони».

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, Україна – в першій десятці країн світу за кількістю орних земель. Більший банк мають лише США, Китай, Індія, Росія, Канада, Нігерія, Бразилія та Австралія. Такі дані оприлюднила міжнародна організація ФАО.

Йдеться також про те, що понад 80% сільгоспугідь розорано у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях. Наслідками цього процесу є не тільки деградація, а й опустелення.

Тому якщо вчасно не схаменутися, родючі українські ґрунти можуть відійти у спогади, вважає Нів’євський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.