Міністерство сільського господарства США (USDA) знизило очікування з виробництва цукрових буряків в Україні до 12,9 млн тонн. Це на 11% менше, ніж у попередньому місяці, свідчать дані червневого звіту американських аналітиків.

У USDA відзначають, що до кінця травня в Україні завершилась сівба цукрових буряків. Фермери засіяли культурою 282 тис. га, що на 10% нижче у порівнянні з попереднім роком.

Це, в тому числі, і вплинуло на зниження очікувань аналітиків. Другим фактором стало можливе зниження врожайності через низький рівень вологості ґрунту у восьми провідних регіонах виробництва цукрових буряків. У цілому умови розвитку рослин приблизно такі ж, як і в 2017-му, констатують аналітики.

Виходячи з цього, виробництва цукру в Україні може скласти 2,1 млн тонн. Експортний потенціал USDA оцінює в 730 тис. тонн.

Однак прогнози вітчизняних аналітиків набагато менш оптимістичні. Якщо в минулому сезоні виробництво дійсно перевищило 2 млн тонн, то в поточному році він складе 1,75 млн тонн.

Проте для потреб українців цього цілком достатньо, враховуючи профіцит виробництва в попередні роки, каже Руслана Бутыло, керівник аналітичного відділу асоціації. До того ж, експерт очікує, що падіння виробництва дозволить хоч якимось чином вийти цукровим заводам із зони збитків, які вони зазнавали останнім часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.