Краєзнавець із райцентру Теребовля Тернопільської області розробив онлайн-карту України, на якій позначені точні місця розташування сільськогосподарської, автомобільної та залізничної техніки на постаментах, повідомляє «Traktorist.ua».

Творець карти Ярослав Ярошевський вже відомий за аналогічними проектами: онлайн-карти пам’яток Тарасу Шевченка, дерев’яних церков, залізничних станцій.

За словами розробника, інформація Вікіпедії не повна: якщо об’єкт вказаний, то без точних географічних координат. Дослідницька робота автора проекту показала, що техніки на постаментах і в музеях багато більше.

Так, за підрахунками краєзнавця, в Україні в якості пам’яток встановлено приблизно 1000 одиниць техніки та більше тисячі — у музеях.

Онлайн-карта «Технічні пам’ятки України» має три розділи: «Трактори», «Автомобілі» і «Залізниця».

Тракторів на постаментах значно переважують іншу техніку. Серед них лідирує найпоширеніший радянський трактор «Універсал-2», який масово вироблявся до 1955 року.

При цьому існує всього два майданчики з музейної сільгосптехнікою: одна в смт Петрове Кіровоградської обл., інша в Переяславі-Хмельницькому, в музеї хліба. Найбільш цікаві об’єкти цих музеїв — збережені локомобілі (компактні пересувні двигуни для приводу нерухомих сільгоспмашин).

3-4 локомобіля з цього числа виробництва Херсонського заводу і один локомобіль німецького виробництва початку ХХ ст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...