Американські інженери навчилися виготовляти пиво без використання хмелю. Для цього вони застосували пивні ГМ-дріжджі.

Щоб отримати це диво генної інженерії, вчені скопіювали гени у традиційних кулінарних трав, м’яти і базиліка і додали кілька додаткових дріжджових генів, пише «ГМО огляд».

Нині з ГМ-дріжджів вже варять пиво, в якому немає нічого неприродного або синтетичного. Напій цілком безпечний, стверджують винахідники.

Учасники тестування смак нового пивоподібного напою описують як «хмелевий», «грейпфрутоподібний», з відтінками «фруктових скибочок і апельсинового цвіту».

Вважається, що ГМ-дріжджі можна легко продавати промисловим пивоварам: це дешево і обіцяє перетворити їх збіднене смаками пиво в щось краще.

При цьому споживчий «трепет» перед ГМО можна буде подолати екологічно чистим квитком, прикріпленим до пива: скороченням використання води (за повідомленнями, одна пінта крафтового пива вимагає 50 пінт води для вирощування хмелю), скороченням площі для вирощування хмелю, і скороченням енергії, необхідної для переробки, транспортування та зберігання цього ж хмелю.

Деякі скептики говорять про те, що ні у кого немає ні найменшого поняття про безпеку споживання пива з ГМ-грибів. Крім того, ці організми споживатимуться у великих обсягах.

Проте вчені запевняють: велика частина ГМ-дріжджів буде видалена перед розливом.

Але ось задача — дріжджі токсичні, і їх утилізація в великих обсягах може спровокувати екологічні проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.