Vid Na Zavodi 1 696x522

Найбільш забруднені сільськогосподарські землі в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській областях, передає «Інфоіндустрія».

Любомир Хомічак, професор Інституту продовольчих ресурсів НААН, повідомив, що дані моніторингу на вміст важких металів у землях сільськогосподарського призначення говорять про те, що в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Харківській та деяких інших областях України зі значним рівнем розвитку промислового виробництва, концентрація свинцю, нікелю, кадмію, марганцю в 2-5 разів перевищує гранично допустиму концентрацію.

На думку професора, це підтвердження факту забруднення харчових продуктів, яке є причиною захворюваності населення — як зараз, так і в майбутньому.

Очевидно, що в цих областях неможливо виробляти екологічно чисту сільськогосподарську продукцію.

Хомічак навів світову статистику, за якою понад 6 млн захворювань та 1,8 млн смертей у 2017 р. були викликані забрудненням ґрунтів і води.

За словами вченого, найбільш сприятливий, з екологічної точки зору, регіон для сільськогосподарського виробництва – Західна Україна.

До слова, за даними українських фахівців, кількість забруднених і малопродуктивних грунтів на території нашої країни становить близько 15 млн гектарів. При тому, що площі чорноземів України складають 28 млн га або 46% загальної площі.