Органічний часник не можна вирощувати кілька років поспіль — ця культура вимагає сівозміни. Якщо вже у вас дуже велика потреба в органічному часнику, можна його ростити максимум 2 роки, але на третій буде ризиковано.

Причому, якщо ви вже взялися за часник, то після нього бажано переходити на овочеву сівозміну, причому вирощувати також маржинальні культури, щоб максимально використовувати цей органічний завод, який ви вже створили.

Podg Grunta

Крапельне зрошення на ньому повинно бути професійним — без нього я не рекомендую навіть починати, тому що «розігнати» врожайність буде неможливо.

В моїй технології я раджу вирощувати часник після сидерату, оскільки часник схильний до нематод, яких їм можна вивести.

При підготовці до посадки важливо стежити, щоб ви отримали саме той посівний матеріал, який замовляли.

Podgot K Posadke

Компост повинен бути правильно підготовленим і внесеним мінімум за 20 днів до висаджування. Пізніше не рекомендую — можуть виникнути проблеми з хворобами.

Грунтові препарати потрібно підбирати під грунт і під ваш сидерат.

Деякі консультанти рекомендують садити за 30 днів до настання перших морозів, ми саджали за 20 днів.

З ЗЗР препаратів я рекомендую використовувати бордоську суміш, тому що вона містить сірку, мідь і кальцій. Trichoderma дозволяє тримати патогени в допустимих формах і використовувати принцип биозамещения, якщо ми її використовуємо в достатній кількості.

Szr Osen

Пентофаг гарний як ростостимулирующий препарат для кореневої системи. Нематофаг же може працювати і з нематодами, хоча скоріше як профілактичний засіб.

Beauveria bassiana — проти тих шкідників, які з’являються після виходу з землі.

Підготовка при посадці. Я рекомендую обробляти ґрунт двома препаратами — Bacillus subtilis і гуматами. Вони мають фунгіцидну дію і ростостимулювальні властивості.

Гумати необхідні перш за все для самої кореневої системи часнику, а щоб занести Bacillus subtilis в більш корисну мікрофлору.

Szr Vesna

Гербіциди в органічному часнику використовувати не можна, тому альтернатива одна — прополка, і потрібно буде наймати людей. На початку прополоти слід хоча би двічі. А далі використовувати культиватор, який потрібно підібрати під схему посадки. Для овочів в принципі рекомендую німецькі марки.

Можна провести два боронування в залежності від того, якою буде зима. Якщо така, як торік, то часник буде виглядати і боронуванням його можна пошкодити. Дешевше на 2-3 га запустити людей, ніж порізати частину рослин, тому що потім почнуться проблеми з хворобами.

Захист рослин класична — навесні і біопрепаратами.

Posadka

Формування врожаю. Якщо є крапельне зрошення, я рекомендую додавати туди витяжку з попелу, сульфат калію, ростостимулюючі поживні речовини. У часнику дуже слабка коренева система — ми не зможемо з їх допомогою його розігнати, але вони дозволять узяти з добрив необхідні поживні речовини.

Bykov 4Микола Биков, консультант з органічного виробництва, консультант з агрономії (свідоцтво №26 / 2017/2)