Україна з початку сезону станом на 1 червня експортувала 37,56 млн тонн зернових культур, що на 3,19 млн тонн поступається аналогічному показнику минулого маркетингового року. Про це з посиланням на дані Міністерства аграрної політики та продовольства інформує Український клуб аграрного бізнесу.

Найбільше відставання по експорту демонструють кукурудза та ячмінь.

А от по пшениці ситуація краща — станом на 1 червня 2018 року Україна експортувала 99% обсягів зернової, погодженої меморандумом між експортерами та Мінагрополітики.  Загалом на експорт відвантажено 16,3 млн тонн пшениці, з яких 9,52 млн тонн — продовольчої якості.

Експорт ячменю складають 4,2 млн тонн, що на 1,05 млн тонн менше, ніж станом на 1 червня 2017 року. Кукурудзи відправлено 16,28 млн тонн, на 2,31 млн тонн менше, ніж минулого сезону.  

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур УКАБ акцентує, що зниження обсягів експорту зернових частково компенсується зростанням цін на них на світовому ринку. Це допоможе Україні не так суттєво скоротити валютні надходження від експорту.

До слова, у квітні середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 168,5 пункти, що на 1,7% (2,8 пункти) вище березневого рівня і майже на 15,4% вище показника квітня 2017 року. Індекс зростає четвертий місяць поспіль, переважно за рахунок подорожчання пшениці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...