Внесення ґрунтових перпаратів.   Початок читайте тут.

При посадці органічної малини грунтові препарати рекомендую вносити після дискування сидерату. Це дозволить вам поліпшити ґрунт і дати можливість працювати далі.

У перший рік я рекомендую чорний пар, наступного року – сидерат. Компост потрібно вносити під зовнішні ряди, а можна покривати агроволокном. Я рекомендую вносити 2-5 тонн якісного компосту.

 

Біогумус також можна використовувати – але це дуже дороге рішення.

Гній, перероблений хробаками в компост, зменшує його об’єм вдвічі, це зменшить ваші витрати. Але компост потрібно готувати правильно.

Все це підготовка до посадки. Саджанці можна покривати агроволокнм, але тоді ви не внесете компост зовнішніми рядами.

Полив. Ви завжди повинні мати достатньо зволожений грунт. Пересушений або надмірно зволожений грунт призведе до проблем. Професійний агроном визначає зволоженість «на руку». Ви можете використовувати тензіометри.

Важливо враховувати глибину зволоження. Здається, що грунт вологий, а якщо копнути глибше – сухий. Потрібно також контролювати витрату води при поливі.

ми повинні використовувати на міжряддях додаткові 10 т компосту, і тоді великий урожай малини буде забезпечений

Міжряддя малини. Технологія проста: я рекомендую їх використовувати для системи живлення. Оскільки ми не використовуємо міндобрива, ми повинні використовувати зону міжрядь, щоб малина збільшувала кореневу систему і починала брати поживні речовини з міжряддя.

8

Цю технологію я взяв з принципів квантового землеробства австралійських практиків. Вона використовується також в ОАЕ. Принцип такий: ми повинні використовувати на міжряддях додаткові 10 т компосту, і тоді великий урожай малини буде забезпечений.

Згадайте, де росте дика малина у лісі, — під великою кількістю листя. Це для неї нормальне середовище, її біологічна особливість – вона сама розкладає цю масу.

Якщо ми хочемо отримати хороший урожай, потрібна розвинена коренева система. Якщо вона буде незахищена і не матиме поживних речовин, виникнуть проблеми.

Тому технологію потрібно розділити на кілька частин.

  1. Розвиток кореневої системи та її захист.

2. Формування стебла. Воно повиннне бути високим, не мати пошкоджень. Я рекомендую використовувати бордоську суміш, вапно, деякі азотофіксуючі і азотостимулюючі добрива. В Україні досить добре розвинений ринок біопрепаратів, порівняно, наприклад, з Росією, Білоруссю та Болгарією, але гірше, ніж в Китаї.

9

Формування врожаю. Рослина, особливо, малина, коли воно формує урожай «думає» і живе інакше, ніж у звичайний час. Так само як і ви, коли спите, ваш організм працює по-іншому. Чи вагітна жінка харчується інакше, щоб забезпечити плід.

завдання рослини — дати плоди. А ваше — створити всі умови, щоб ці плоди були якісними

Так само і завдання рослини — дати плоди. А ваше завдання – створити всі умови, щоб ці плоди були якісними, здоровими і, щоб їх можна було зібрати і транспортувати.

Для цього я рекомендую ряд препаратів, а також вермичай. Більшість фермерів з ЄС, з якими я спілкуюся, кажуть: «Ми самі готуємо собі добрива. Нам мало хто продає. Це ж економіка: нам простіше і дешевше самим виготовляти половину добрив, ніж купувати».

10

Формування майбутніх врожаїв. Перше, що потрібно зрозуміти, що сани треба готувати влітку. Рослинна біологія інакше не працює. Багаторічна рослина в цей рік думає вже про майбутній урожай.

Є така практика, яку я дуже не люблю: бачимо, що рослина не дає урожай – значить перестанемо її плекати, мовляв, зекономимо гроші. Я на це кажу: супер, але два роки поспіль у вас буде низька врожайність. Ви до цього готові?

12

Навіть якщо ви в цей рік з природних або організаційних причин недоотримали урожай, розумійте, що наступні п’ять років рослина все одно має добре розвиватися.

Це як з дитиною: якщо за 10 років ви його не навчите математики, то вона не вивчить вищу математику і не зможе вчитися у вузі.

11

Я розумію, що це важко для сприйняття інвестора, який міркує: мовляв, він не доотримав в цьому році 20% прибутку, а йому кажуть, що він повинен ще й вкласти всю суму.

Буде краще, якщо з нашого лексикону зникне слово «інвестор» і увійде «господар», який все це буде розуміти.

Продовження читайте тут

Bykov 4Микола Биков, консультант з органічного виробництва, консультант з агрономії (свідоцтво №26 / 2017/2)