Інвестиції у будівництво тепличного комплексу з виробництва ягід, наприклад, садової суниці складуть $3,2 млн. Як свідчать розрахунки Pro-Consulting, велика частина цих коштів — понад 87% — буде витрачена на будівництво.

Решта піде на покупку земельної ділянки, прокладання комунікацій, саджанці, субстрат і т. д.

Вкладене у вирощування суниці у вигляді прибутку повернеться інвестору протягом 3,65 років або 44 місяці.

Для ефективної роботи комплексу важливо підібрати оптимальну конфігурацію устаткування і правильно його налаштувати, радять в Pro-Consulting. Це не тільки склад суміші, але і режим його подачі, ширина і глибина лотків, розмір горщиків, обсяг ємностей накопичувачів.

Згідно бізнес-плану, розмір тепличного господарства складе 1 га. Як технологія виробництва буде застосовуватися гідропонний метод.

Перевагою останнього є слабка залежність від зовнішніх умов, адже ягоди ростимуть в теплиці і без використання ґрунту. Коріння рослин будуть зрошуватися розчином, підібраним з урахуванням особливостей рослини.

Таким чином, цілий рік теплиця зможе отримувати свіжий урожай ягід. А суницю в Україні люблять і їдять все більше, додають експерти.

До речі, як розповідають виробники, гектарна теплиця для вирощування суниці традиційним способом з використанням ґрунту обходиться значно дешевше — приблизно в €100 тис. на гектар.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.