На відміну від попереднього, в поточному сезоні погода виявилася прихильною до виробників ягід. Очікується, що урожай збільшиться відразу на 10-30%.

Окрім погоди посприяє зростанню врожаю і розширення посадкових площ під рядом культур, вважає Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти»

«Ми очікуємо збільшення виробництва по всім ягодам, за винятком смородини, яка так і залишається аутсайдером в цьому сегменті. Однак збільшення врожаю може як дати можливість українським садівникам встановити нові експортні рекорди і значно розширити географію продажів, так і призвести до обвалу внутрішнього ринку», — цитує експерта видання.

Хорєв відзначає, що за останні роки спостерігається позитивна динаміка в розвитку каналів збуту свіжих ягід. На нинішній час близько 28% всього урожаю в комерційному секторі відвантажується на експорт. Переважно це лохина, суниця, малина і черешня.

При цьому експерт відзначає і зростання роздрібних мереж. «Ще три роки тому на полицях українських супермаркетів було важко знайти ягоди місцевого виробництва. Сьогодні на цей канал реалізації припадає до 15% внутрішніх продажів», — говорить він.

Разом з тим, однією з головних проблем ягідного сезону залишається брак робочої сили. Очікується, що витрати на залучення сезонної праці виростуть мінімум на 30%, але і це не гарантує ягідникам відсутності дефіциту працівників.

Тим більше, що дефіцит відчувають й інші країни, теж сподіваючись на робочу силу з України.