Вирощувати льон рентабельніше, ніж навіть соняшник. Такими висновками поділилися в «Баришівській зерновій компанії», пише propozitsiya.

Сьогодні чернігівський кластер компанії обробляє близько 10 тис. га землі. З них на 1600 га вирощують соняшник, ще на 800 га — льон.

Льон очищається і закладається на зберігання у власні елеватори групи. Потім його продають в європейські країни по 300-350 у.о./т. Але вимоги до насіння там дуже високі, кажуть в компанії. Льон не повинен містити сторонніх домішок і бути відібраним за кольором фотосепараторами.

У компанії порівнюють: насіння соняшнику восени коштує 8000 грн/т, льону — 7000 грн.

Але на льоні вдається отримувати на 3000 грн/га прибутку більше. Щоб рентабельність льону перевищувала рентабельність соняшнику, доводиться шукати варіанти збуту соломи.

За розрахунками, з гектара соняшнику можна заробити 11 тис. грн прибутку, на льоні вдається отримати приблизно на 27% більше. І не дивно — якщо в середньому рентабельність вирощування соняшнику становить 79%, то виробники льону навіть називають цифру в 150%.

Одначе варто враховувати і технологічні складності збирання льону. Косити його непросто, адже це луб’яна культура, а легке зерно може розлітатися. Практики радять працювати з льоном обережно: у кілька етапів проводити дисикацію і не допускати повного дозрівання стебла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.