Найрадикальнішу відповідь на введення США мит на імпорт сталі і алюмінію дала Канада, повідомляє СВС.

Північний сусід Штатів підготував цілих два списки товарів на суму $16,6 млрд, які канадський департамент фінансів збирається обкласти імпортними митами у відповідь на дії США.

У першому — металлопродукти, на які передбачається ввести мито в 25%, а в другому цілий супермаркетовский набір.

Зокрема, 10-відсоткове мито канадці хочуть накласти на віскі, цукерки, каву, кленовий сироп, засоби захисту рослин, матраци, лак для волосся, туалетний папір і навіть гральні карти.

«Це найпотужніший торговий крок, на який пішла Канада в післявоєнний час, — прокоментувала рішення своєї держави Крістіа Фріланд, міністр закордонних справ. — Хоча це дуже сильна, але пропорційна відповідь. І це абсолютно взаємно».

Фріланд і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо зробили спільну заяву на прес-конференції після того, як міністр торгівлі США Уілбур Росс підтвердив, що США виконають свою погрозу обкласти митом 25 % імпортну сталь і 10 % імпортний алюміній, пославшись на інтереси національної безпеки.

Трюдо назвав цей аргумент Трампа «немислимим», а американські мита — «образою канадців, які загинули» разом з американцями в боях Другої світової.

Уряд Канади погрожує здійснити заявлений контр-удар 1 липня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.